#BIEG VSPARCIA

Termin: 25.04.2021r.

Dystans: 5 km

Dwie kategorie: bieg lub marsz

Miejsce: Cały Świat – wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji Activy i na dowolnym terenie (las, park, zieleniec, ogród botaniczny, ogród zabytkowy, stadion) przejdziesz lub przebiegniesz 5 km

Bezpieczeństwo: wirtualny Bieg Vsparcia ma charakter indywidualny, Należy pamiętać, aby przestrzegać zasad, rozporządzeń i zaleceń związanych ze stanem epidemii obowiązujących na terenie trasy.

Zapisy: poprzez platformę Evenea  https://app.evenea.pl/event/biegvsparcia/

Cel: #Vsparcie chorych na układowe zapalenie naczyń, promocja działalności Stowarzyszenia Vasculitis oraz dbanie o zdrowie poprzez aktywność ruchową w bezpiecznej formie w trakcie Pandemii.

Hasło biegu: Wczesne diagnoza – odpowiednie leczenie – RATUJE ŻYCIE!

Finał: przesłanie fotografii uczestnika/ów biegu z miejsca jego odbywania na adres
vasculitispoland@gmail.com lub oznaczenie nas na Facebook lub Instagramie #vspieram lub #biegvsparcia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu „Vsparcia” Stowarzyszenia Vasculitis. To stowarzyszenie chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodzin oraz innych osób wspierających ich walkę z chorobą. Zapalenia naczyń, to grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym. Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana. Dlatego celem stowarzyszenia jest upowszechnienie wiedzy o tej grupie chorób oraz walka o dostępność najnowszych metod terapii. Stowarzyszenie zostało powołane do życia jesienią 2019 roku ze wsparciem merytorycznym i organizacyjnym lekarzy Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Niestety wybuch pandemii w marcu 2020 roku obrócił w niwecz większość zaplanowanych przez nas działań. Obecnie chcielibyśmy zintensyfikować nasze wysiłki w zmodyfikowanej formie.

Dochód z biletów zostanie przeznaczony w całości na organizację „Biegu Vsparcia”, którego celem jest promocja Stowarzyszenia Vasculitis, jego założeń i idei, edukacja na temat układowych zapaleń naczyń oraz dbanie o zdrowie i aktywność ruchową w bezpiecznej formie w trakcie Pandemii.

Więcej o działalności naszego Stowarzyszenia „Vasculitis” znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy również na nasz fanpage i Instagram .

 

JAK zapisać się na #BIEG VSPARCIA?

Aby zapisać się na bieg należy:
 1. Zapoznać się z Regulaminem #Biegu Vsparcia. Biegamy w Polsce i na całym świecie
 2. Zapisać się na #BIEG VSPARCIA na platformie evenea.
 3. Wybrać najbardziej dogodny dla Ciebie PAKIET STARTOWY:

Wysokość opłaty startowej umożliwiającej uczestnictwo w #Biegu Vsparcia zależy od rodzaju wybranego pakietu startowego:

VSPIERAM VIP – 60 zł, dostępny do 18.04.2021 na kilka dni przed biegiem otrzymasz przesyłkę z:

  • koszulka z unikatowym nadrukiem, wykonana z najwyższej jakości bawełny.
  • numer startowy – do samodzielnego wydrukowania i wypełnienia
  • opaska odblaskowa
  • długopis
  • dyplom uczestnictwa w biegu
  • kod dostępu do aplikacji Activy

VSPIERAM VYJĄTKOWO – 40 zł, dostępny do 18.04.2021, na kilka dni przed biegiem otrzymasz przesyłkę z:

  • numer startowy- do samodzielnego wydrukowania i wypełnienia
  • opaska odblaskowa
  • długopis
  • dyplom uczestnictwa w biegu
  • kod dostępu do aplikacji Activy

VSPIERAM – 20 zł, dostępny do 24.04.2021, drogą e-mail otrzymasz:

  • `numer startowy- do samodzielnego wydrukowania i wypełnienia
  • dyplom uczestnictwa w biegu
  • kod dostępu do aplikacji Activy

Pakiety startowe zostaną wysłane Paczkomatem InPost, kurierem lub będą przygotowane do odbioru osobistego w siedzibie Stowarzyszenia Vasculitis w wyznaczonym dniu i godzinie w tygodniu poprzedzającym bieg.

KOSZULKA BIEGOWA I ROZMIARY:

Jak dołączyć do biegu?

 1. Ściągnij aplikację Activy ze sklepu Google Play lub Apple Store
 2. Zarejestruj konto
 3. Na ekranie wyboru konkursów znajdź “Bieg Vsparcia” i dołącz podając kod dostępu otrzymany w wiadomości mailowej
 4. Połącz swoją ulubioną aplikację biegową (jeśli korzystasz) z platformą Activy. Aplikacje kompatybilne – Garmin Connect™, STRAVA, Polar. Activy automatycznie zsynchronizuje Twoje przyszłe biegi. Ale tylko te od momentu połączenia kont!
 5. Bieg Vsparcia rozpoczyna się 25.04.2021. Przebiegnij lub przejdź min. 5 km z uśmiechem na twarzy 🙂  Masz 24 godziny na wykonanie biegu/marszu. Możesz powtórzyć swoja próbę, a w rankingu znajdzie się Twój najlepszy czas.
 6. Po zakończonym biegu prześlij z miejsca jego odbywania zdjęcie, printscreena, udostępnienie z aplikacji Activy na swoje Social Media z oznaczeniem nas na FacebookInstagramie hasztagami  #vspieram, #biegvsparcia.  Możesz też wysłać nam swoje zdjęcie na adres e-mail: vasculitispoland@gmail.com
 7. Sprawdź na naszym Fanpage i w aktualnościach ile przebiegliśmy razem kilometrów!
 8. Jeśli podoba Ci się to co robimy dla chorych i chcesz działać z nami – koniecznie dołącz do nas wypełniając naszą deklarację członkowską, którą znajdziesz w pakiecie startowym lub na naszej stronie internetowej.
 9. Dla osób, które osiągną najlepsze czasy lub wyślą nam najciekawsze zdjęcie z biegu przewidziane są nagrody!
 10. Pamiętaj, Możesz biec lub iść – ważne żebyśmy wirtualnie zebrali się licznie w tym dniu w dowolnym miejscu w Polsce i na Świecie.
 11. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze! W trakcie biegu przestrzegaj lokalnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19
 12. Oficjalny start Biegu Vsparcia to 25.04.2021 (cały dzień). Jednak już trwa ROZGRZEWKA! Dołącz do naszego biegu w aplikacji Activy i zacznij treningi już dziś!

Wrzuć w Social Media zdjęcie z biegu lub treningu i dodaj #vspieram lub #biegvsparcia!

ZAPISZ SIĘ!

To nasza wspólna sprawa – bądźmy razem 25.04!

Możesz biec lub iść – ważne żebyśmy wirtualnie zebrali się licznie w tym dniu w dowolnym miejscu w Polsce i na Świecie.

 
Dziękujemy Pani Doktor Aleksandrze Rymarz z Kliniki Nefrologii Wojskowego Instytutu medycznego za udział w rozgrzewce przed Biegiem Vsparcia. Cieszymy się, że nasze działania popiera medyczne grono eksperckie.

 

PAMIĘTAJ O TYCH 5 ZASADACH korzystając z aplikacji ACTIVY:

 1. Nie stosuj pauzy lub autopauzy (sprawdź ustawienia zegarka!)

W innym przypadku Twój czas nie pojawi się w rankingu. To konieczne, aby odwzorować prawdziwy bieg, na którym nikt nie zatrzymuje stopera 😉

 1. Dostosuj ustawienia telefonu, szczególnie dla Huawei, OnePlus, Samsung, Xiaomi.

Jeśli tego nie zrobisz, telefon zwykle wyłączy aplikację i zapis po kilku minutach. To dotyczy wszystkich aplikacji sportowych wykorzystujących zapis z GPS. Sprawdź koniecznie tę instrukcję, a więcej możesz dowiesz się też na https://dontkillmyapp.com/.

 1. Przebiegnij więcej niż 5 km, na przykład 5,3 km

Algorytm aplikacji sam wybierze Twój najszybszy czas na odcinku 5 km. Większy odcinek daje pewność, że wszystkie próbki są dobrej jakości i zostaną zaliczone. 

 1. Jakość zapisu zależy od urządzenia z GPS, a nie od aplikacji.

Pamiętaj, że dokładność zapisu śladu trasy zależy w ok. 80% od kwestii sprzętowych, a nie aplikacji. Dokładność próbek lokalizacji może być niska w tańszych smartfonach, ale też przy słabszym sygnale GPS w gęstych zabudowaniach, lesie czy podczas zachmurzenia. 

 1. Pamiętaj by wybrać aktywność (Bieg) przed kliknięciem START.

Tak jak w każdej innej aplikacji sportowej określ jaką aktywność wykonujesz przed startem zapisu. Możesz też połączyć Activy z Garminem i Polarem i zapisać bieg bez używania smartfona.

W razie problemów technicznych, napisz do nas klikając ikonę pomocy w Aplikacji lub na contact@activy.pl 

Nie mogło nas zabraknąć w programie “O co biega?” na Canale+ i cieszymy się, że coraz bardziej poszerza się grono zainteresowanych naszym Biegiem Vsparcia…

PRZYŁĄCZYCIE SIĘ?

Koniecznie dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziesz najświeższe informacje o #biegu Vsparcia (KLIKNIJ).

W ważnej sprawie biegnie się lżej! 

Regulamin #Biegu Vsparcia Stowarzyszenia Chorych na Układowe Zapalenia Naczyń VASCULITIS:

REGULAMIN #BIEGU VSPARCIA