#BIEG VSPARCIA

25 kwietnia 2021 roku. odbył się pierwszy Bieg Vsparcia zorganizowany przez Stowarzyszenie Vasculitis działające przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego. Debiut Stowarzyszenia Vasculitis w zakresie organizacji wydarzenia biegowego okazał się absolutnie niesamowity! W pierwszej edycji biegu na rzecz chorych na ekstremalnie rzadką chorobę wzięło udział 500 osóba informacja o wydarzeniu dotarła do 35 tysięcy osób na całym świecie!

Bieg odbywał się w formule bezpiecznej pod kątem epidemiologicznym. Uczestnicy po rejestracji pobierali na telefon aplikację biegową. W dniu biegu w momencie startu uruchamiali aplikację, która mierzyła dystans, czas oraz liczbę spalonych kalorii. Uczestnicy zarejestrowani w aplikacji przebiegli łącznie 1657 km, czyli to tak, jak by przebiegli dystans z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie pod wieżę Eiffla.

Zapalenie naczyń, to grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym. Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana. Dlatego celem stowarzyszenia jest upowszechnienie wiedzy o tej grupie chorób oraz walka o dostępność najnowszych metod terapii. 

 


DLA CHORYCH NA UKŁADOWE ZAPALENIA NACZYŃ biegano nie tylko w Polsce, ale także w Seulu, w Norwegii i na Kostaryce. Z chorymi pobiegli ich lekarze, eksperci medyczni, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i wiele innych osób o wielkim sercu.

pobrane

WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY W WARSZAWIE

kOJatkuj

NARODOWY INSTYTUT GERIATRII, REUMATOLOGII I REHABILITACJI W WARSZAWIE  

pobrane

INSTYTUT GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W WARSZAWIE

KLINIKA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH NEFROLOGII I DIALIZOTERAPII WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO

KLINIKA REUMATOLOGII UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI 

ODDZIAŁ KLINICZNY PULMONOLOGII I ALERGOLOGII UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

cropped-logo-syrena1-png-e1605211189226

KATEDRA I KLINIKA OTOLARYNGOLOGII,  CHIRURGII  GŁOWY I SZYI WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

KLINIKA REUMATOLOGII, CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, GERIATRII I IMMUNOLOGII KLINICZNEJ W SZCZECINIE 

 

KLINIKA  POŁOŻNICTWA I GINEKOLOGII SZPITAL IM.KS.ANNY MAZOWIECKIEJ

 Najszybsi biegacze oraz autorzy najlepszych i najbardziej kreatywnych zdjęć zostali wyróżnieni. 

Na podium w kategorii najszybszych biegaczy stanęła mama z 17-letnim synem, którzy pobiegli z nami z wdzięczności za uratowanie życia siostry i matki chrzestnej dzięki terapii, która w Polsce nie jest jeszcze ogólnodostępna. Terapia ta daje szansę na remisję, a tym samym zatrzymanie postępu choroby i normalne życie, co z pewnością motywowało naszych biegaczy.

Drugie miejsce zajął paraolimpijczyk, wzbudzając podziw wszystkich uczestników biegu. Warto wspomnieć także o jednym ze zwycięzców w kategorii najciekawszych zdjęć, który wykonał swój bieg na kutrze rybackim w Norwegii, biegając między rufą a dziobem. Leszek przygotował dla nas przepiękne zdjęcie wyspy Tromsøya.

CEL OSIĄGNIĘTY

Dzięki biegowi Vsparcia udało się osiągnąć cel: wzrost świadomości chorób z grupy układowych zapaleń naczyń nie tylko w kraju, ale także na świecie. Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna w działaniach na rzecz udostępnienia najnowszych metod terapii w Polsce.

BĄDŹCIE Z NAMI ZA ROK!


BIEG VSPARCIA TO...

KONTAKT Z NATURĄ

BYCIE Z BLISKIMI

CZAS DANY INNYM

WSPARCIE CHORYCH

DOBRA ZABAWA

WSPÓLY CEL