#Bieg Vsparcia – zapisy

#BIEG VSPARCIA

 

Termin: 25.04.2021r.

Dystans: 5 km

Dwie kategorie: bieg lub marsz

Miejsce: Cały Świat, wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji Activy i na dowolnym terenie (las, park, zieleniec, ogród botaniczny, ogród zabytkowy, stadion) przejdziesz lub przebiegniesz 5 km

Zapisy: poprzez platformę Evenea  https://app.evenea.pl/event/biegvsparcia/

Cel: #Vsparcie chorych na układowe zapalenie naczyń, promocja działalności Stowarzyszenia Vasculitis oraz dbanie o zdrowie poprzez aktywność ruchową w bezpiecznej formie w trakcie Pandemii.

Finał: przesłanie fotografii uczestnika/ów biegu z miejsca jego odbywania na adres
vasculitispoland@gmail.com lub oznaczenie nas na Facebook lub Instagramie #vspieram lub #biegvsparcia

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu „Vsparcia” Stowarzyszenia Vasculitis. To stowarzyszenie chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodzin oraz innych osób wspierających ich walkę z chorobą. Zapalenia naczyń, to grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym. Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana. Dlatego celem stowarzyszenia jest upowszechnienie wiedzy o tej grupie chorób oraz walka o dostępność najnowszych metod terapii. Stowarzyszenie zostało powołane do życia jesienią 2019 roku ze wsparciem merytorycznym i organizacyjnym lekarzy Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Niestety wybuch pandemii w marcu 2020 roku obrócił w niwecz większość zaplanowanych przez nas działań. Obecnie chcielibyśmy zintensyfikować nasze wysiłki w zmodyfikowanej formie.

 

Dochód z biletów zostanie przeznaczony w całości na organizację „Biegu Vsparcia”, którego celem jest promocja Stowarzyszenia Vasculitis, jego założeń i idei, edukacja na temat układowych zapaleń naczyń oraz dbanie o zdrowie i aktywność ruchową w bezpiecznej formie w trakcie Pandemii.

Więcej o działalności naszego Stowarzyszenia „Vasculitis” znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy również na nasz fanpage i Instagram .